Wymagania dotyczące pakowań przesyłek

Pakowanie przesyłek jest bardzo ważnym elementem przed wysyłką, gdzie osobą odpowiedzialną jest nadawca. Nadawcy w Niemczech są zazwyczaj bardzo staranni, ale jednak zalecamy, aby informować o ważności pakowań oraz wymagań do transportu. Chodzi o najlepszy krok, jak uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

Proszę wysłać wymagania na pakowanie do nadawcy w postaci wiadomości (np. przez eBay). Przed każdym transportem jest ważne przesyłkę bardzo dobrze owinąć w nietknięte opakowanie, aby w odniesieniu na charakter przesyłki:

  • Chronić jej zawartość przed uszkodzeniem oraz zgubą.
  • Podczas manipulacji przesyłki opakowanie pozwalało na bezpieczną oraz prawidłową manipulację w trakcie transportu przesyłki oraz żeby zostało wyposażone w odpowiednią i dobrze widoczną etykietą.
  • Proszę nie zapominać, że opakowanie przesyłki musi umożliwiać transport z innymi przesyłkami na samochodzie, ale również więcej niż jeden przeładunek w czasie transportu.
  • Trzeba korzystać tylko z mocnych, niezużytych oraz całkowicie zamkniętych kartonów. I trzeba się upewnić że wszystkie przedmioty zostały zapakowane w sposób stabilny, nie zostały przeładowane i puste miejsca wewnątrz paczki zostały wypełnione odpowiednim materiałem.
  • Nie należy umieszczać towar kruchy z towarem ciężkim w jedno opakowanie.
  • Należy wystarczająco pudełka przykleić taśmą klejącą (z polipropylenu) przeznaczoną do pakowania kartonów i odporną na ciepło i wilgoć.

Wymagania i zalecenia przewoźników

Wypełnienie paczek

Paczki wypełnione częściowo, pod ciężarem innych paczek bardzo szybko się rozpadają. Paczka powinna wytrzymać cztero lug pięcio krotnej własnej wagi. Puste miejsca w paczce obniżają nośność i prowadzą do zniszczenia. Przed zamknięciem paczki, ważne jest upewnić się, że cała wolna przestrzeń została wypełniona odpowiednim materiałem, tak jak np. poduszki piankowe oraz tektura falista.