Wymagania dotyczące pakowań przesyłek

Pakowanie przesyłek jest bardzo ważnym elementem przed wysyłką, gdzie osobą odpowiedzialną jest nadawca. Nadawcy w Niemczech są zazwyczaj bardzo staranni, ale jednak zalecamy, aby informować o ważności pakowań oraz wymagań do transportu. Chodzi o najlepszy krok, jak uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

Proszę wysłać wymagania na pakowanie do nadawcy w postaci wiadomości (np. przez eBay). Przed każdym transportem jest ważne przesyłkę bardzo dobrze owinąć w nietknięte opakowanie, aby w odniesieniu na charakter przesyłki:

  • Chronić jej zawartość przed uszkodzeniem oraz zgubą.
  • Podczas manipulacji przesyłki opakowanie pozwalało na bezpieczną oraz prawidłową manipulację w trakcie transportu przesyłki oraz żeby zostało wyposażone w odpowiednią i dobrze widoczną etykietą.
  • Proszę nie zapominać, że opakowanie przesyłki musi umożliwiać transport z innymi przesyłkami na samochodzie, ale również więcej niż jeden przeładunek w czasie transportu.
  • Trzeba korzystać tylko z mocnych, niezużytych oraz całkowicie zamkniętych kartonów. I trzeba się upewnić że wszystkie przedmioty zostały zapakowane w sposób stabilny, nie zostały przeładowane i puste miejsca wewnątrz paczki zostały wypełnione odpowiednim materiałem.
  • Nie należy umieszczać towar kruchy z towarem ciężkim w jedno opakowanie.
  • Należy wystarczająco pudełka przykleić taśmą klejącą (z polipropylenu) przeznaczoną do pakowania kartonów i odporną na ciepło i wilgoć.

Wymagania i zalecenia przewoźników

Wypełnienie paczek

Paczki wypełnione częściowo, pod ciężarem innych paczek bardzo szybko się rozpadają. Paczka powinna wytrzymać cztero lug pięcio krotnej własnej wagi. Puste miejsca w paczce obniżają nośność i prowadzą do zniszczenia. Przed zamknięciem paczki, ważne jest upewnić się, że cała wolna przestrzeń została wypełniona odpowiednim materiałem, tak jak np. poduszki piankowe oraz tektura falista.

 
 
Copyright 2017 Mailboxde.com GmbH Mailboxde.pl jest chroniony prawem autorskim zgodnie z ustawą 121/2000 Sb. – Ustawa o prawach autorskich.